top of page

Botech Görüntülü IP İnterkom Hızlı Kullanım Kitapçığı

   Görüntülü interkom sistemleri evinizde yada işyerinizde kapıyı açmadan önce zilinizi çalan kişiyi görmenizi sağlayan böylelikle genel anlamda güvenliğinizi  sağlayan  sistemlerdir. Giriş kapısına yerleştirilen kameralı kapı önü paneli ve daire içine yerleştirilen görüntülü iç üniteden  oluşur.  Genel  olarak dış kapı önü panelindeki zil butonuna yada iç kapıdaki zil butonuna basıldığında sistem aktif olur ve butona basan kişinin görüntü ve

    sesini daire içi üniteye iletir. Bazı daire içi ünitelerde zili çalan kişinin görüntüsünü kaydeden bellek vardır. Daire içi ünite üzerinden dış kapı açılabilir. Bireysel ve çoklu kullanıma uygun olup ihtiyaca göre çeşitlilik gösterir. 

   Yeni nesil IP İnterkom sistemleri kamera, hırsız alarm ve mevcut iletişim sistemleri ile tam entegre olabilir. Örneğin; binanın içindeki ve dışındaki güvenlik kameraları izlenebilir, hırsız alarm sistemi açıp kapatılabilir, sisteme uzaktan bağlanarak misafler görülüp kapı açılabilir, otomasyon desteği sayesinde aydınlatma kontrolü, perde, jaluzi, otopark kapısı ve ısıtma/soğutma sistemi kontrolü yapılabilir. Akıllı cihazlar üzerinden uzaktan kontrol edilebilir.

Dahua+Videofonie.png
bottom of page