top of page

Bulut Çözümleri

   Bulut Bilişim her geçen gün artan ve küreselleşen rekabet koşulları ve içinde gerek risk gerekse çeşitli fırsatları barındıran belirsizlik ortamında işletmelerin iş yapış şekillerini bulutun sağladığı imkânlarla değiştirerek onlara daha esnek, verimli, çevik ve müşteri odaklı olmalarını sağlayan inovatif bir dönüşüm sürecidir. IDC verilerine göre; bu sürecin bir sonucu olarak bulut harcamalarında I2020 yılına kadar 500 milyar Amerikan Dolarını aşacağını öngörmektedir. 2030 yılına kadar ise Açık Bulut’ta (Public Cloud) %52 , Özel Bulut’ta (Private Cloud) %29, Geleneksel IT Yapısı’nda ise %19 artış olacağı öngörülmektedir.

  İDEAS Elektronik çoklu uzmanlığı ve müşteri odaklı yaklaşımıyla bulut dönüşümünün imkanlarını rekabet avantajına dönüştürmenizi sağlayacak güvenilir bir iş ortağıdır. Konusunda uzman kadrosuyla bulut yapılarına entegrasyon sürecinde uçtan uca danışmanlık ve teknik destek hizmeti vermektedir. Mevcut yatırımları güçlendirirken BT esnekliğini arttıran bulut mimarisinin oluşturulmasının yanı sıra SLA’leri ve mevcut uygulamaları etkilemeden veri güvenliğini, uyumluluğunu ve kontrolünü sürdürülebilir kılmayı hedefleyen danışmanlık hizmetleriyle, kurumlara özel altyapıların hayata geçirilmesini sağlamaktadır.

Neden Bulut 

Kurumların

donanım bağımlılığından kurtulması

İş süreçlerinin hızlanması

ve sürekliliğinin sağlanması

Esneklik, verimlilik, çeviklik

ve müşteri odaklılık

İstenilen her uygulamaya ve her kaynağa her yerden erişilebilmesi

Operasyonel maliyetlerin düşürülmesi

Hizmet kalitesinin artması

Bulut Çözümleri Portföyümüz

Microsoft Azure

   Microsoft Azure işletmelerin daha hızlı hareket etmesine, ellerindeki kaynaklarla daha fazlasını yapmasına ve tasarruf etmesine olanak sağlayan açık, esnek ve kurumsal bir bulut platformudur.

  Azure hizmetinin temelinde iş kullanıcılarının yakından tanıdığı ve güvendiği Windows Server, SQL Server, Active Directory ve HyperV gibi teknolojiler bulunur. Bu da daha esnek, verimli, çevik ve müşteri odaklı olmak isteyen işletmelerin bulutun sağladığı imkânlardan tutarlı ve kararlı bir ortamda “alışkanlıklarını değiştirmeksizin” faydalanmasını sağlar. Microsoft Azure alışıldık olduğu kadar açık ve esnek bir bulut hizmeti platformudur. Azure popüler olarak kullanılan tüm işletim sistemi, programlama dili, çerçeve, araç, veritabanı ve cihaz seçeneklerini destekler. Böylece Linux üzerinde çalışmanıza, .NET’e ek olarak JavaScript, Python, PHP, Java ve Node.js kullanarak uygulama geliştirmenize ve iOS, Android ve Windows cihazları için arka uçlar oluşturmanıza olanak verir. Üstelik Microsoft Azure, Azure platformunda yerleşik olarak bulunan güvenlik ve gizlilik yaşam döngüsü ve sürekli güvenlik durumu izleme hizmetini sunan tek genel bulut sağlayıcısı olması sayesinde tüm bu avantajları üstün bir güvenilirlikle sunar.

Microsoft Azure ile Neler Yapabilirsiniz

Sanal Makineler

Birkaç dakika içinde Windows ve Linux sanal makineleri kurun.

Cloud Services

Yüksek düzeyde erişilebilir, ölçeklenebilir uygulamalar ve API’ler oluşturun

App Service

İstediğiniz platform ve cihaz için web uygulamaları ve mobil uygulamalar oluşturun.

Azure Active Directory

Şirket içi dizinleri eşitleyin ve çoklu oturum açmayı etkinleştirin.

SQL Veritabanı

Hizmet olarak yönetilen ilişkisel SQL Veritabanı.

Document DB

Yönetilen NoSQL hizmet olarak belge veritabanı.

Depolama

Dayanıklı, yüksek oranda kullanılabilir ve ölçeklenebilir depolama.

Backup

Bulutta basit ve güvenilir sunucu yedeklemesi.

Microsoft Office 365

   Office 365 Kurumsal en yeni Office’in tam yüklü sürümünün yanı sıra tümleşik işbirliği hizmetleri, gelişmiş uyumluluk özellikleri ve eksiksiz BT gücüyle işlerinizi bir üst düzeye taşır. Çalışanlarınızı yaratıcı olmaya ve birlikte güvenli bir şekilde çalışmaya yönlendiren eksiksiz ve akıllı bir verimlilik ve işbirliği çözümüdür.

  PC ve Mac’ler, Windows tabletler, iPad® ve Android™ tabletler dahil pek çok mobil cihazda tam yüklü Office deneyiminin tadını çıkarın. Office 365’i 5 PC veya Mac’e, 5 tablete (Windows, iPad ve Android) ve 5 telefona yükleyin.

Bilgisayarda Tablette ve Telefonda Office 365

Uygulama Özellikleri

E-posta ve Takvimler

Kurumsal e-postanızı, masaüstünüzden veya web tarayıcısından erişebileceğiniz zengin ve tanıdık Outloook deneyimiyle kullanın. Üstelik kullanıcı başına 50 GB posta kutusu ve 150 MB’a kadar ek gönderme olanağından yararlanın.

Gelişmiş E-posta

Uyumluluk ihtiyaçları için arşivleme ve yasal tutma özelliklerine ek olarak sınırsız depolama alanını kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanı-cılarınıza e-postayla ek uyumu zorla uygulamak için eğiten ve veri kaybını önleme (DLP) politikaları ve politika ipuçlarını kullananın

Belge ve E-posta Erişimi Denetimi

Right Management Services, kuruluş dışında gönderilenler dahil tüm belge ve e-postaları yalnızca belirli kişilerin erişimine açma-nıza ve başkalarının bunları görüntülemesini veya düzenlenmesini ve engellemenize olanak sağlayın.

Çevrimiçi Toplantılar

İnternet üzerinden sesli veya HD görüntülü konferans ve web konferansıyla çevrimiçi toplantılar düzenleyin. Dilediğiniz akıllı telefon, tablet veya bilgisayardan tek dokunma ya da tıklamayla toplantılara katılın. Skype Kurumsal toplantılarınızı 10.000 kişiye kadar canlı yayınlayın ve anket gerçekleştirin.

Belge ve E-posta Erişimi Denetimi

Right Management Services, kuruluş dışında gönderilenler dahil tüm belge ve e-postaları yalnızca belirli kişilerin erişimine açma-nıza ve başkalarının bunları görüntülemesini veya düzenlenmesini ve engellemenize olanak sağlayın.

Çevrimiçi Toplantılar

İnternet üzerinden sesli veya HD görüntülü konferans ve web konferansıyla çevrimiçi toplantılar düzenleyin. Dilediğiniz akıllı telefon, tablet veya bilgisayardan tek dokunma ya da tıklamayla toplantılara katılın. Skype Kurumsal toplantılarınızı 10.000 kişiye kadar canlı yayınlayın ve anket gerçekleştirin.

Anlık Mesajlaşma ve Skype Bağlantısı

Mesajlar, sesli ve görüntülü çağrılar sayesinde diğer Skype Kurumsal kullanıcılarıyla iletişim kurun ve çevrimiçi durumunuzu kullanarak uygun olup olmadığınızı bildirin. Skype kullanıcılarıyla iletişim durumunuzu paylaşın, mesajlar ve sesli bağlantıda kalın.

Dosya Depolama ve Paylaşma

Sınırları kaldırın. Her yerden ve her cihazdan erişilebilen OneDrive depolama alanı. Kuruluşunuzun içindeki ve dışındaki kişilerle kolayca belge paylaşın ve her dosyayı kimlerin görüntüleyebile-ceğini ve düzenleyebileceğini denetleyin.

Teams

Office 365’te sohbet özelliğinin, içeriklerin, kişilerin ve araçların bir araya getirildiği bir çalışma alanı olan Microsoft Teams ile ekipleri-nize bağlanın ve herkesin ihtiyaç duyduğu herşeye anında erişe-bilmesini sağlayın.

Yammer

Yammer işbirliği yazılımı ve iş uygulamaları, çalışanlarınızın doğru kişilerle bağlantı kurarak, ekipler arasında bilgi paylaşarak ve projelere göre organize olarak daha hızlı ve etkili şekilde ilerleme-sine olanak tanır.

Sway

Yeni bir Office 365 uygulaması olan Sway ile ilgi çekici ve etkileşimli web tabanlı raporlar, sunular, bültenler, eğitimler ve daha fazlasını oluşturmak çok kolay. Üstelik bunları doğrudan telefonunuzdan, tabletinizden veya tarayıcınızdan yapabilirsiniz. Sway tuvallerinizi kolayca paylaşın ve her türden ekranda kusursuz görünümün tadını çıkarın. Office belgelerini görüntüleyip düzenleyin.

Kurumsal Uygulama Yönetimi

Grup İlkesi, Telemetri ve Paylaşılan Bilgisayar Etkinleştirmesi sayesinde kuruluşunuzda uygulama yönetimini basitleştirin.

Akıllı Arama ve Keşif

Bildiğiniz gibi kalın. Kişiselleştirilmiş bilgilere dayanarak Office 365’te içerik arayın ve keşfedin. Office Delve, her kullanıcının davranışından ve içeriğe, konulara ve kişilere yönelik ilişkilerden türetilerek analiz edilmiş sinyaller veya analizlerden oluşan bir koleksiyon olan Office Graph tarafından desteklenen ilk deneyimdir.

Stream

Organizasyonunuzdaki videoları kolayca yönetin. Office 365 Video, video yüklemesi, paylaşılması ve keşfedilmesi ve cihazlar arasında pürüzsüz bir şekilde oynatılması için şirket çapında bir adres.

Birleşik Mesajlaşma

Otomatik santral özelliklerine sahip barındırılan sesli mesaj desteği. Kullanıcılar, Exchange Online’a kaydedilen sesli mesajlara Outlook’tan veya uyumlu bir cep telefonundan erişebilir.

Skype PBX

Katılımcıların herhangi bir telefondan yerel erişim numarasını arayarak toplantıya katılmasını sağlayın ve gerektiğinde başkalarını eklemek için toplantıdan arama yaparak bağlanın. Arayarak bağlanma özelliği, bilgisayar, akıllı telefon ve tarayıcıdaki tek dokunuşla katılma seçeneklerine ek olarak sunulur.

Gelişmiş Uyumluluk Araçları

Birleşik Keşif Merkezi’ni kullanarak Exchange, Skype Kurumsal, OneDrive İş ve SharePoint posta kutuları genelinde arama yapabilirsiniz.

Excel de Self Service İş Zekası

Alışık olduğunuz bir araç olan Excel ile daha fazlasını başarın. Power Query ile verileri bulup bunlara bağlanabilir, Power Pivot ile bu verileri modelleyip çözümleyebilir ve elde edilen bilgileri 3D Haritalar sayesinde etkileşimli haritalarda görselleştirebilirsiniz.

Office ve SharePoint Uygulamaları

Yeni üçüncü taraf uygulamaları ve müşteri tarafından geliştirilen uygulamalar, hem Office hem de SharePoint’le birlikte çalışarak web hizmetlerini doğrudan belge ve sitelerinizde sunar.

Flow

Microsoft Flow ile bildirim almak, dosyaları eşitlemek, veri toplamak ve daha birçok işlemi yapmak için kod yazmaya gerek kalmadan uygulamalar ve hizmetler arasında otomatik iş akışları oluşturun.

Microsoft MyAnalytics

Canlı gösterge tabloları ve Power BI Pro’nun etkileşimli raporları ile teknik olmayan kullanıcılar, verileri daha hızlı, verimli ve anlayışlı olarak görselleştirebilir ve analiz edebilir. Microsoft MyAnalytics, etkileşimli gösterge panolarıyla Office 365’deki bilgilere dayanan kişisel ve organizasyonel anlayışları ortaya çıkarmanıza olanak tanır.

Microsoft Planner

Planlayıcı, ekibinizin yeni planlar oluşturmasını, görevleri organize etmesini ve atamasını, dosyaları paylaşmasını, üzerinde çalıştığınız şey hakkında sohbet etmesini ve ilerleme hakkında güncellemeleri almasını kolaylaştırır.

office365.jpg
Gelişmiş Güvenlik

Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP), kullanıcıları ve e-postaları, eklentilere ve bağlantılara gizlenmiş karmaşık tehditlere karşı korur. Müşteri Kilidi, daha fazla denetim ve şeffaflık için veri erişimini yalnızca önceden atanmış, iki faktörlü kimliği doğrulanmış yönetici onaylarına sınırlamanıza izin verir. Ve Office 365 Gelişmiş Güvenlik Yönetiminin yerleşik özellikleri, Office 365 ortamınızın gelişmiş görünürlüğünü ve denetimini sağlar.

bottom of page