top of page

Çevre Güvenlik Sistemleri

Dış ortamlarda oluşabilecek hat ihlallerine karşı geliştirilmiş bir çevre koruma sistemidir. Çit üzeri algılayıcılar, infrared kızılötesi bariyerler, mikrodalga bariyer sistemleri, portatif algılayıcılar, toprak altı algılama sistemleri çevre güvenlik sistemlerinin temelini oluşturur. Genellikle hırsız algılama ya da CCTV  kamera sistemleri ile entegre çalışırlar.

Çit Güvenlik Sistemi

  Çit Güvenlik sistemi genelde metal çitlerde, elektrik ile korunan çitlerde ve duvarlarda uygulanabilir. Sistem 3 metre aralıklarla dizilmiş sensörlerin bölge işlemci ünitesine bağlanmasıyla oluşur. Çevre bariyer sisteminde oluşabilecek izinsiz girişler, darbeler, tırmanmalar veya kesme girişimleri Çit Güvenlik tarafından tespit edilir. Bölge işlemci ünitesine bağlı her bir sensör’ün durumu elektronik olarak izlenip analiz edilebilir. Sistem, sensör üzerindeki değişiklikleri diğer sensörler üzerindeki etkilerle kıyaslar ve böylece alarm doğruluğunu arttırır. Alarm eşiği sayesinde rüzgâr ya da başka çevresel etkilerden oluşan titreşimlerin yanlış alarm üretmesi engellenir. Tipik bir kurulum; iki parça halinde 50 adet sensörün bölge işlemci ünitesine bağlanmasıyla oluşur. Çalışma Isısı -40 derece  ve +70 derece arasındadır.

Fence_sensors_LP-950x534.jpg
avantgarde.jpg

 

    Kızılötesi IP Tabanlı Beam Dedektör

   Uzun mesafe kullanıma uygun (alıcı - verici arası 200 metre) yüksek güvenlikli, IP tabanlı tamamen dijital modüler kızılötesi bariyerdir. Bariyerin kalbinde, her kızılötesi ışın için bulunan yapay zeka bulunmaktadır. Her bir kızılötesi modül sırayla analiz ünitesinin arayüzüne bağlanır ve bu sayede 6 metrelik sütunda 18 kızılötesi ışını yönetebilecek özelliğe sahiptir.  İstenilen güvenlik seviyesine bağlı olarak istenilen sayıda kızılötesi modül her boyutta ve yükseklikteki sütunda uygulanabilir. 

    Mevcut IP networke bağlanabilir ve dahili tümleşik web sunucu sayesinde kolay yapılandırılabilir, LAN bağlantısı üzerinden uzaktan kontrol edilebilir.

    IP tabanlı beam dedektörler orta ve büyük ölçekli projeler için tasarlanmıştır. Ekstra bir arayüze ihtiyaç duymadan mevcut  IP networke bağlanabilir ve herhangi bir yerden kontrol edilebilir.

Dijital MikroDalga Dedektör

 Dijital mikrodalga bariyeri çevre koruma sistemlerinde ileri teknoloji ürünüdür. Çabuk ve kolay kurulum için tasarlanmıştır. Mikroişlemci ve Geliştirilmiş Dijital Sinyal İşleme Algoritması kuvvetli bir şekilde tespit doğruluğunu arttırır ve önceki analog mikrodalga sistemlerine kıyasla gerçek ihlalleri çevresel faktörlerden ayırt eder. Entegre RS485 arayüz bağlantısı ile alarm iletimi, sistem konfigürasyonu ve hata bildirimleri uzaktan yönetilebilir.

Dave Mikrodalga bariyer.jpg
infrared_bariyer_uygulaması.jpg

 

    Kızılötesi Beam Dedektör

   Endüstriyel  binalarda, uzun balkonlar  ve  koridorlarda bahçe duvarı ve  çitin  üzerinde kullanılan  patentli iki yönlü kızılötesi bariyerdir.  30 metreden  250 metreye kadar mesafede kullanılabilir.  Birbirine yakın 2 ışının  aynı  anda kesilmesi  durumunda tetik verir.   Kapı ve pencere tipi beam  dedektörler 40cm ile 2 metre arasında farklı uzunlukta olabilir.  

Görüşme Talep Formu
bottom of page