top of page

Geçiş Kontrol Sistemleri

   Geçiş kontrol sistemleri basit anlamda kişi ya da grupların belli bir yere girişini denetim altında tutmanızı sağlayan, geniş anlamda ise personel, ziyaretçi, araç ve ya mallarınızın işletmenize girişini, çıkışını ve işletme içindeki konumunu denetlemenizi ve izlemenizi sağlayan sistemlerdir.

   

   Geçiş kontrol sistemlerinde manüel kapı, otomatik kapı, turnike, asansör, bariyer, otopark girişi birer kontrol noktasıdır. Geçiş kontrol sistemi bağımsız (standalone) çalışan basit bir okuyucu olabileceği gibi, network ağındaki binlerce kapıyı kontrol edebilen merkezi yönetilebilir kompleks bir yapıdan da oluşabilir. Geçiş kontrol ünitesi olarak şifreli, kart okuyuculu (Proximity, Mifare, HID), biyometrik (parmak izi, damar, iris, yüz tanıma) tarayıcı kullanılabilir. Hangisinin tercih edileceği, kurumsal ihtiyaçlara ve ortam şartlarına göre belirlenmelidir.

   

    Geçiş kontrol sistemleri mal varlığınızı korumanın yanında gerçek zamanlı raporları ile örneğin bir yangın durumunda personelinizin ya da ziyaretçilerinizin anlık konum bilgilerini sağlayarak onların sağlıklı ve güven içinde tahliye edilmelerini sağlar. Ayrıca personel devam kontrol yazılımları için veri sağlar.

   Geçiş Kontrol (Access Control) Sistemi Çözümlerimiz 

   

 • Bağımsız Standalone Sistemler

 • Online Sistemler

 • PDKS (Personel Devam Kontrolü Sistemi)

 • Otopark Sistemleri (Ücretli / Ücretsiz)

  • HGS Sistemler

  • RFID Sistemler

  • Plaka Okuma Sistemleri

 • RFID Sistemler

 • Aktif RFID Sistemler

 • Apartman Kapı Sistemleri

 • Otel Kapı ve Energy Saver Sistemleri

LTOP_101-400x231.jpg

   Bağımsız (Standalone) Geçiş Kontrol Sistemleri

 

   Yüksek güvenlik gerektirmeyen anlık izlemenin ve raporlamanın gerekli olmadığı alanların  giriş ve çıkış kontrolünde kullanılır. Kullanıcı tanımları (kart no, parmak izi, yüz tanımlama bilgileri) okuyucu hafızasına önceden kaydedilir. Okutulan bilgi ile hafızadaki bilgi eşleştiğinde kullanıcı tanımlanmış olur ve geçiş izni verilir. 300, 500, 1000, 2000, 5000, 10000 kullanıcı tanımı yapılabilen modelleri vardır. Gelişmiş okuyucu modellerinde zaman  grupları oluşturulup bu grupların geçiş izinleri belli bir zaman aralığında (8:30 -18:00 gibi) tutulabilir. Üzerinde RS-232, RS-485, USB ve TCP/IP portları olan okuyucular bilgisayar sistemine bağlanabilir ve okuyucu üzerindeki  kullanıcı geçiş bilgileri bilgisayar ortamında raporlanabilir. 

   Bağımsız okuyucular ile kapı, turnike, bariyer açma, asansör çağırma işlemleri hızlı ve etkin şekilde yetkilendirilebilir. 

   Online Geçiş Kontrol Sistemleri

    Kapı geçiş bilgilerinin anlık izlendiği sistemlerdir. Personel, ziyaretçi, kapı tanımları ve geçiş yetkileri bilgisayara yüklü yazılım üzerinde tanımlanır. Kapıların açık kapalı durumları uzaktan anlık izlenebilir. Personelin işletme içindeki hareketleri ve konumları anlık raporlanabilir. Personele anlık kapı geçiş yetkisi verilebilir yada yetkileri kaldırılabir. Kamera sistemi ile entegre edildiğinde kapıdan geçiş yapan kişinin resmi geçiş bilgisinin yanında kayıt edilebilir. Yangın algılama sistemli ile entegre edildiğinde alarm durumunda kapılar otomatik açılabilir. Kapılar uzaktan otomatik açılabilir yada kilitlenebilir.      

Görüşme Talep Formu
bottom of page